איך לצלם ילדים? עשרת הטיפים המנצחים לצילום ילדים!

You are currently viewing איך לצלם ילדים? עשרת הטיפים המנצחים לצילום ילדים!

הרגעים האלה של הילדות והתום חולפים כל כך מהר. וכמה כיף זה לפתוח אלבום ולהיזכר בכל הרגעים האלה! 

צילום ילדים יכול להיות משימה מאתגרת וצריך לגשת אליה כמה שיותר מוכנים. בפוסט הבא אתן לכם את עשרת הטיפים המנצחים שלי לצילום ילדים! 

צילום ילדים יכול להיות מאוד מאתגר. הם מוסחים בקלות, מצב הרוח משתנה במהירות (עייפות, רעב, שיניים ועוד ועוד ועוד) ובכנות, לפעמים פשוט לא בא להם לשתף פעולה. בנוסף להכל חשוב לשים לב לקומפיזציות שיעבדו נכון עבור הקטנטנים ויוציאו את התמונות המיוחדות שישארו איתכם למזכרת.

רוב הטיפים רלוונטים לכולם, בין אם אתם מצלמים בסלולרי או במצלמה מתקדמת, אבל לצלמים מביניכם שמשתמשים במצלמות רגילות ולא בסלולרי יש טיפים נוספים להגדרות במצלמה.

מוכנים לזה?

כל מה שחשוב לשים לב ולדעת כשניגשים לצילום ילדים או במילים אחרות- עשרת הטיפים המנצחים לצילום ילדים!

Cake Smash Photoshoot - baby boy first birthday with red bloomers, suspenders and yellow bow tie, cake and balloons
  1. סבלנות

קחו את הזמן. ילדים לא תמיד ישתפו פעולה, במיוחד אם הם ירגישו שיש לחץ שהם יעשו משהו מסויים. כדי להשתחרר קצת, קחו את הזמן, תשחקו כמה משחקים, תשירו שירים. אם הילד חושש מהמצלמה או מהסיטואציה אפשר לשבת איתו קצת, להראות לו את המצלמה ולתת לו להתרגל.

השינויים יכולים להיות קיצוניים ולפעמים בא להם לשחק ולהצטלם ואחרי רגע הם לא ירצו להסתכל לכיוון המצלמה, יבכו ויסרבו לקחת חלק. חשוב להיות מאוד סבלניים, לעשות הפסקות כשצריך ולתת להם את הזמן להשתחרר.

  1. לצלם בגובה העיניים

כן כן, זה הזמן לאמן את השרירים, להתכופף ואפילו לשכב על הרצפה כדי לקבל את התמונה המושלמת. צילום מלמעלה יוצר עיוות והילדים יראו נמוכים ולא פרופורציונאליים. אם תתכופפו ותצלמו מגובה העיניים תקבלו תמונה שתראה יותר ״נכונה״ בעין ותראה את העולם מהזווית שלהם.

  1. תשתמשו ברגליים!

דיברנו על לצלם בגובה העיניים אבל מה לגבי מרחק? תשתמשו ברגליים כדי ללכת קדימה ואחורה, על מנת לשנות את הסיפור שאתם מספרים. תתפסו תמונה עם נוף ואז תמונת תקריב, צלמו ידיים ורגליים מקרוב וככה תוכלו ליצור סדרת תמונות שיוצרת סיפור.

  1. תהיו מוכנים

זה הכל עניין של לתפוס רגעים. שימו את המצלמה קרוב אליכם ובעיקר תהיו מוכנים. תנו לילדים לשחק ולהרגיש חופשיים, מבלי להפעיל עליהם לחץ לבצע דבר מסוים. תזכרו, לא חייבים להסתכל למצלמה, דווקא הרגעים האותנטיים והטבעיים נתפסים בעדשה ויוצרים תמונות מושלמות.

  1. תשחקו simon says

מצד שני, אם אתם כן רוצים שהילד יבצע משהו ספציפי לתמונה אפשר לעשות את זה תוך כדי משחק.

מכירים את המשחק שבו אומרים משהו ואז מי שממול צריך לעשות בדיוק כמוכם? Simon says, עודד אמר ועוד גרסאות, זה משחק נהדר כדי לגרום לילדים לחקות אתכם ולעשות פוזה מסויימת למצלמה. תראו להם במקום לנסות להסביר.

  1. שימו לב לסביבה שלכם!

שימו לב מה נמצא סביבכם, לכלוכים שיפריעו, פח אשפה שלא תרצו בתמונה ובעיקר שימו לב לעמודים ועצים. אתם רוצים להימנע ממצב שעמוד נמצא ממש מאחורי הילד וזה נראה כאילו הוא יוצא לו מהראש.

  1. תאורה

שימו לב לאור ולכיוון השמש. אם תצלמו באמצע היום, רוב הסיכויים שתתפסו המון מיצמוצים ועיניים עצומות. אז כמובן שתרצו לצלם בצל, אבל עדיין יש סיכוי שמתחת לעץ למשל, כשקרני השמש עוברות דרך העלים, יווצרו על הפנים ״כתמים״ של אור וצל. השעות הכי טובות הן מוקדם בבוקר (כן אני מתכוונת לזריחה) או באחה״צ, כשהשמש נמוכה.

  1. הגדרות במצלמה: מהירות תריס גבוהה

ילדים לרוב לא ישארו במקום אחד יותר מכמה שניות. אם תצלמו במהירות תריס נמוכה מידי תקבלו הרבה תמונות מרוחות. אני ממליצה לשמור על מהירות תריס של לפחות 200, במיוחד אם הם לא יושבים באותו רגע.

למי שרוצה לקרוא קצת יותר על מהירות תריס ואיך להשתמש בה, כנסו לפוסט של: יסודות הצילום- מהי מהירות תריס.

Family Photoshoot - baby boy in his mom's hands black and white
  1. הגדרות במצלמה: צמצם פתוח

אז החלק השני במשולש החשיפה הוא הצמצם. צמצם פתוח יאפשר לכם לטשטש את הרקע וליצור עומק שדה רדוד. ככה הרקע שלכם לא יקח צומת לב מהמצולם עצמו! תזכרו- צמצם פתוח הוא במספרים הנמוכים יותר (2.8, 1.8 וכדומה).

למי שרוצה לקרוא קצת יותר על צמצם ואיך להשתמש בו, כנסו לפוסט שלי: יסודות הצילום- בואו נדבר על צמצם.

  1. יצירתיות והכי חשוב- כיף!

כדאי לחשוב מראש אם יש תמונות ספציפיות שתרצו להשיג ובהתאם לצורך להביא איתכם כל מיני אביזרים שיגוונו את התמונות. בועות סבון, שבשבת, כדור, בגדים להחלפה וכדומה. זה יאפשר לכם גם לשמור על איטרקציה עם הילדים ולגוון כדי שלא ישתעממו.

והכי חשוב, תנסו להינות כמה שיותר מכל התהליך! זה גם יקרין בתמונות בסופו של דבר, הכיף, הצחוקים, הכל יהיה חלק מהחוויה שתישאר איתכם.

Family Photoshoot -mom and dad kissing baby boy
Family Photoshoot - kid running on bridge and making funny faces, London
Cake Smash Photoshoot - baby boy first birthday with red bloomers, suspenders and yellow bow tie, with a number one balloon