מצבי צילום

You are currently viewing מצבי צילום

למצלמה מצבי צילום שונים אשר מאפשרים לנו רמות שונות של שליטה בנתונים השונים במצלמה.

A- Automate– מצב אוטומטי, המצלמה תחליט על הערכים האופטימליים מבחינתה לקבלת חשיפה נכונה. למעשה המצלמה תהיה Point&Shoot. היות וכנראה קניתם מצלמת dslr ע"מ להשיג תוצאות מתקדמות יותר, אני ממליצה לוותר על המצב הזה כמה שיותר מוקדם 🙂 .

P- Program– כמעט אותו הדבר כמו מצב אוטומטי, בו המצלמה תבחר את הערכים הנכונים כדי לקבל חשיפה נכונה. ההבדל- במצב זה אפשר לבחור קומבינציות של צמצם + מהירות תריס. המצלמה יוצרת את הקומבינציות של הצמצם ומהירות התריס שיביאו לחשיפה נכונה ואפשר לגלול ביניהם. בנוסף, תוכלו לבחור ISO וה-white balance ואלה ישארו קבועים. מצב זה יכול לעזור בתחילת הדרך שלכם אבל כמו במצב אוטומט, אני ממליצה מהר מאוד לעבור להשתמש במצבים המאפשרים יותר שליטה על האופציות השונות במצלמה.

מצבי צילום מתקדמים:

TV\S- Shutter Priority– מצב עדיפות למהירות תריס. במצב זה נוכל לשלוט על מהירות התריס וה-ISO והמצלמה תבחר עבורנו את הצמצם שיביא לחשיפה נכונה. נרצה להשתמש במצב זה כאשר נהיה במצבים שבהם שליטה על התנועה חשובה לנו, למשל, בצילום אירוע ספורט שנרצה להקפיא את התמונה (נשתמש במהירות תריס גבוהה) או אם נרצה למרוח את התמונה כמו בצילום panning  או בצילום של נהר שנרצה לקבל מריחה של המים.

AV\A-  Aperture Priority– מצב עדיפות צמצם. במצב זה נוכל לשלוט על ערכי הצמצם וה-ISO והמצלמה תשלים את מהירות התריס שתתאים לקבלת חשיפה נכונה. במצב זה נרצה להשתמש כשנרצה לשלוט בעומק השדה בתמונה.

M- Manual– מצב ידני. במצב זה תוכלו לשלוט בכל ערכי המצלמה, צמצם, מהירות תריס וכו'. באמצעות שימוש בסרגל החשיפה במצלמה תוכלו לראות האם ההגדרות שבחרתם יביאו לחשיפה נכונה או חשיפה יתר/חסר. מאוד מומלץ להתחיל ולהתנסות במצב זה, כך תוכלו לראות איך כל אחד מהגורמים משפיע על התמונה שלכם!

מצבי צילום

A

P

S\TV

A\AV

M

בשליטת המצלמה

הכל

שילוב של צמצם+ מהירות תריס

צמצם

מהירות תריס

בשליטת הצלם

ISO,White Balance ואפשרות לעבור בין שילובי הצמצם+מהירות תריס שהמצלמה יוצרת

מהירות תריס, 

ISO,White Balance

צמצם,

ISO,White Balance

הכל

בנימה אישית:

אל תפחדו מהמצבים המתקדמים! אני מאמינה שכל מי שקונה מצלמה מתקדמת רוצה בסופו של דבר לקחת את הצילום שלו לרמה גבוהה יותר. מצבי Point&Shoot הם לא המטרה של מצלמות אלה, בשביל זה יש מכשירים סלולריים עם אחלה מצלמות.

כמה שתתאמנו יותר- תרגישו יותר בטוחים וזה יבוא לכם יותר בטבעיות!!