יום כיף בשורדיץ' – גרפיטי, שוק בריק ליין והמון סטייל!

You are currently viewing יום כיף בשורדיץ' – גרפיטי, שוק בריק ליין והמון סטייל!

שכונת שורדיץ' היא אחד מהאזורים שאפשר למצוא בהם המון- גרפיטי, שוק וינטאג' ויד שנייה, סיורים, אוכל טעים- הכל במקום אחד!

בעבר האזור היה הסלאמס של לונדון, עם אחוזי פשיעה גבוהים, הרבה מבנים תעשייתיים ישנים ושילוב של תשתיות רעועות ותחזוקה גרועה. אבל שזה לא ירתיע אתכם. המקום עבר מהפך שלם שכולל שדרוג של התשתיות והוספת תחנת רכבת במיקום מרכזי בשכונה, הורדה של חלק מהמבנים הישנים והסבה של אחרים לטובת מרחבי משרדים חדישים. תוסיפו לזה את העובדה שבכל מקום אפשר למצוא יצירוות מגניבות על הקירות (גם של בנקסי!)- וקיבלתם את שורדיץ של היום, מרחב אומנותי ברחובות, טרנדי-היפסטרי, מלא סטייל,  צבעוניות ובית לאומנים, גלריות ואף חברות הייטק.

Graffiti artist painting a wall in Shoreditch London
, Food stalls in Shoreditch London, on a cloudy day

אז מה כדאי לראות בשורדיץ'?

גרפיטי!! בשורדיץ׳ כדאי ללכת עם הראש למעלה, ולהסתכל לכל הכיוונים כדי לא לפספס שום דבר. בכל פינה מסתתרת יצירה וקשה לפעמים להחליט לאיזה כיוון הולכים. הגרפיטי מוסיף לאווירה הצבעונית והמשתנה של שורדיץ'. אפשר לחזור לאזור חודש אחרי ולעבור ליד אותו קיר, שיראה שונה לחלוטין.

שווקים- ישנם שני שווקים שלגמרי שווים ביקור באזור. במהלך כל השבוע פועל Spitfields market שהוא מעין שוק אומנים עם דוכנים למכירה של ספרים, צעיפים, בגדים, תכשיטים, ציורים ועוד. בנוסף, דוכני המזון מציעים הזדמנויות מגוונות לנסות דברים חדשים.

שוק יום ראשון- שוק בריק ליין (Brick Lane), פעיל רק בימי ראשון. שוק פשפשים שאפשר למצוא בו בגדי וינטאג', מוצרי אספנות, מזכרות, אוכל רחוב וקינוחים שיוציאו לכם את העיניים! תבואו על בטן ריקה, ושלא תגידו שלא אמרתי.

בוקס פארק- Box Park – עוד מקום ששווה ביקור, חנויות קונספט מגניבות בסגנון פופ-אפ בקומה התחתונה, ובר ואזור אכילה מגניב בקומה העליונה!

Graffiti of woman with half-face breathing masks
Graffiti wall in Shoredtich - colourful painted woman

סיורים- יש מגוון של סיורים שאפשר לקחת בסביבה, גם בעברית וגם באנגלית (באנגלית יש גם סיורים חינמיים שבהם נותנים רק טיפ בסוף לפי ראות עיניכם, חפשו בגוגל free tours London). אפשר גם לחוות את שורדיץ' עצמאית, לשוטט ברחובות ולהינות מהאווירה.

דרכי הגעה: יש כמה תחנות שמהן אפשר להתחיל את להסתובב באזור

טיוב: תחנת ליברפול סטריט Liverpool Street או תחנת אולד סטריט Old Street.

רכבת עילית (overground): תחנת שורדיץ' היי סטריט (Shoreditch High Street)

מגוון של תחנות אוטובוס בכל האזור.

אני ממליצה להוריד את האפליקציה Citymapper (אפשר להשתמש גם ב-Google Maps) ולראות מה הדרך הכי נוח מהמלון שלכם.